Na Osiedlu Przylesie potrzebny zespół żłobkowo-przedszkolny czy szkoła?

Na osiedlach za obwodnicą Jabłonny z każdym miesiącem przybywa nowych mieszkańców. Niektórzy z nich mówią wprost, że ta część Jabłonny jest niedoinwestowana względem innych rejonów naszej gminy. Czy w okolicy Osiedla Przylesie powinien powstać zespół żłobkowo-przedszkolny, a może w budżecie gminy należy poszukać środków na budowę nowej szkoły?

W ostatnich dniach pisaliśmy o blokach i domach, które powstają na Osiedlu Przylesie w Jabłonnie. Mimo że Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa decyduje się na wznoszenie kolejnych budynków, Urząd Gminy chętniej prowadzi inwestycje w innych rejonach gm Jabłonna.

– Na Przylesiu, Leśnej czy Bukowym Dworku mieszkają tysiące ludzi. Tylko co z tego, skoro urząd nawet o nas nie myśli? Ciągle jeździmy po dziurawych drogach, na Leśnej cały czas mamy problem z parkingami, a gmina głosuje za odlesianiem pobliskich lasów. Z dziećmi do przedszkola czy szkoły musimy jeździć za obwodnicę. A w tym czasie wójt chce wydawać potężne środki na wodociągowanie części Chotomowa, buduje drogę w lesie dla kilkunastu mieszkańców Rajszewa czy wydaje pieniądze na nagrody dla urzędników. A co z nami? Jesteśmy ludźmi gorszej kategorii? – pyta nasz czytelnik.

Na początku miesiąca radni postanowili podzielić ponad milion złotych, który uzyskali w ramach oszczędności poczynionych w tegorocznym budżecie. Jeden z nich – Zenon Chojnacki – zaproponował, żeby pieniądze przeznaczyć na opracowanie koncepcji i projektu budowy zespołu żłobkowo-przedszkolnego w okolicy tamtejszych osiedli. Pomysł ten jednak nie spotkał się z uznaniem radnych (w tym również radnego z tamtego rejonu – Artura Szymkowskiego), którzy w końcu oszczędności postanowili przeznaczyć na inne zadania. Także wójt Jarosław Chodorski – w trakcie wcześniejszej sesji – przekonywał, aby oszczędności budżetowe zostały wydane na całkiem inny cel.

W związku z tym, że gm Jabłonna podjęła się budowy wodociągu i kanalizacji w części Chotomowa, Dąbrowy Chotomowskiej i niewielkim rejonie Jabłonny, budżet inwestycyjny będzie coraz bardziej obciążony pod względem finansowym. To oznacza, że inwestycje w pozostałych rejonach gminy w najbliższych latach mogą zostać znacznie okrojone. Czy zatem na Osiedlu Przylesie bardziej potrzebny jest zespół żłobkowo-przedszkolny czy szkoła podstawowa? Na obie inwestycje pieniędzy może nie wystarczyć.

Jabłonna Dla Mieszkańców