Kolejne podpalenie. Tym razem w Suchocinie

W sobotni wieczór strażacy walczyli z pożarem, który pojawił się na łąkach o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych w Suchocinie. Strażacy podejrzewają, że mogło to być podpalenie. Pamiętajmy, że wypalanie traw jest przestępstwem, za które grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 25 marca tuż przed godz. 20.00 strażacy z Legionowa zostali zaalarmowani o pożarze trawy na nieużytkach rolnych. Do Suchocina zadysponowano wozy OSP Jabłonna oraz JRG Legionowo. Na miejscu okazało się, że pożar objął powierzchnię ok. 3.000 metrów kwadratowych. Ostatecznie ogień udało się ugasić, a strażacy po ponad godzinie wrócili do koszar. Przypuszczalna przyczyna wystąpienia pożaru to podpalenie.

W ostatnim czasie na terenie gm. Jabłonna coraz częściej dochodzi do pożarów traw. Pamiętajmy, że ustawa o ochronie przyrody i ustawa o lasach zabraniają wypalania traw na łąkach, pozostałości roślinnych na nieużytkach, skarpach kolejowych i rowach przydrożnych. Sprawcy podpalenia grozi grzywna do 5 tys. zł, a w przypadku spowodowania pożaru stanowiącego zagrożenie dla życia, zdrowia czy mienia, od roku do 10 lat więzienia.

Jabłonna Dla Mieszkańców