Mieszkaniec Skierd znieważył policjantów

W niedzielne popołudnie jedna z mieszkanek Skierd nie mogła dostać się do swojego domu. Do środka nie chciał jej wpuścić partner. Kobieta bała się, że mężczyzna może zrobić sobie krzywdę. Zaalarmowała policję. Interwencja zakończyła się postawieniem zarzutu znieważenia funkcjonariuszy publicznych.

W niedzielę, 26 marca o godz. 18.35 policja została zaalarmowana przez mieszkankę Skierd, że nie może wejść do własnego domu, w którym akurat przebywał jej 59-letni partner. Pojawiła się obawa, że mężczyzna może chcieć zrobić sobie coś złego. Policja natychmiast poprosiła strażaków o pomoc w otwarciu drzwi.

Na miejscu okazało się, że interwencja strażaków była niepotrzebna. 59-latek otworzył drzwi, ale… nie spodobał mu się widok policjantów i zaczął ich znieważać. Mężczyzna nie był trzeźwy – miał we krwi 1,9 promila alkoholu.

Interwencja policji zakończyła się postawieniem 59-latkowi zarzutu znieważenia funkcjonariuszy publicznych, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności bądź nawet rok więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy.

Jabłonna Dla Mieszkańców