Mieszkańcy trenują, czyli siłownia w GCKiS

Od kilku lat w podziemiach GCKiS w Jabłonnie działa dobrze wyposażona siłownia. Korzystają z niej i seniorzy, i młodzież. Nie brakuje również pań. W wakacje z pewnością będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Nie jest to typowa siłownia, na której ćwiczą tzw. „karki”. Powstała przede wszystkim z myślą o młodzieży, aby zapełnić jej czas oraz pozostałych mieszkańcach. Ma służyć do budowania nawyków zdrowego, aktywnego spędzania czasu.

– Nie ma u nas spiętej atmosfery. Niektórzy mogą wstydzić się swojego ciała i przez to nie chcą przyjść poćwiczyć, ale warto pamiętać, że każdy musi od czegoś zacząć. Warto zatem przełamać się. Jestem w stanie pomóc w ułożeniu planów treningowych czy diet – zapewnia instruktor Adam Majewski.

Trenerem A. Majewskiego był Dariusz Karpiński – mistrz świata w kulturystyce z 1998 roku. Pan Adam rozpoczął regularne treningi kilka lat temu, kiedy odezwały się u niego problemy ze zdrowiem. Sumienna praca połączona z zajęciami na basenie dała fantastyczny efekt. Dziś A. Majewski już nie wyobraża sobie dnia bez treningu.

Jabłonowska siłownia działa w poniedziałki, środy i piątki w godz. 12.00-20.00, natomiast we wtorki i czwartki w godz. 9.00-16.00. Miesięczny karnet kosztuje 30 zł i pozwala na korzystanie z siłowni przez pięć dni w tygodniu. Z pewnością z tego faktu jest zadowolona młodzież, która ma teraz wakacje.

W GCKiS-ie trenuje ok. 50 osób. Seniorzy z reguły przychodzą wcześniej, pozostałe osoby po południu. Jedni chętnie ćwiczą na orbitreku, natomiast pozostali na atlasach, linach TRX czy wolnych ciężarach. Siłownia jest przeznaczona dla osób początkujących i średnio zaawansowanych, które mogą w niej wyćwiczyć każdą partię mięśni.

– Teraz mamy modę na na treningi i zdrowe odżywianie – dodaje A. Majewski.

Na zajęcia można zapisać się w godzinach pracy siłowni u instruktora. Zapraszamy!

Jabłonna Dla Mieszkańców