Coraz więcej telefonów w sprawie usunięcia gniazd os

Tylko w tym tygodniu strażacy trzykrotnie byli wzywani do usunięcia gniazd os na terenie gm. Jabłonna. Apelujemy o ostrożność, ponieważ trwa sezon aktywności tych dokuczliwych owadów.

Pierwszy telefon z prośbą usunięcia gniazd os, dyżurny stanowiska kierowania PSP w Legionowie odebrał 6 czerwca. Zaniepokojony mieszkaniec ul. Dobrej w Chotomowie powiadomił, że owady znajdują się w pojemniku z domofonem. Strażacy z OSP Chotomów podjęli stosowne działania.

W środę były kolejne telefony w tej sprawie. Najpierw po godz. 18.00 druhowie z OSP Jabłonna wyruszyli do Rajszewa na ul. Leśną, gdzie gniazdo os znajdowało się pod schodami. Z kolei dwie godziny później strażacy z OSP Chotomów udali się na ul. Kolejową do Dąbrowy Chotomowskiej. Tam osy zagnieździły się na poddaszu. W obu przypadkach gniazda zostały usunięte.

Należy pamiętać, że strażacy nie mają obowiązku usuwania gniazd niebezpiecznych owadów, kiedy to nie stanowi zagrożenia. Interwencje powinny być podejmowane wyłącznie w momencie, gdy bezpośrednio zagrożone jest życie i zdrowie człowieka. Dlatego warto zaopatrzyć się w stosowne specyfiki, za pomocą których sami możemy unieszkodliwić niebezpieczne owady.

Jabłonna Dla Mieszkańców