Mieszkańcy narzekają na Lidla

Na początku poprzedniego tygodnia odbyło się spotkanie mieszkańców z ul. Królewskiej w Jabłonnie z przedstawicielami sklepu Lidl. Mieszkańcy skarżą się na hałas. Apelują również o postawienie toalet i ograniczenie wyjazdu na ich ulicę.

We wtorek, 4 października w jabłonowskim magistracie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli mieszkańcy ul. Królewskiej, przedstawiciele Urzędu Gminy, Starostwa Powiatowego i firmy Lidl. Poruszono tematy, które zdaniem mieszkańców, od dłuższego czasu wymagają rozwiązania przez pobliski hipermarket.

– Wśród postulatów znalazły się kwestie związane z hałasem, postawieniem toalet i zamknięciem wyjazdu na ulicę Królewską, tak by był dostępny tylko dla służb ratunkowych. Mieszkańcy wielokrotnie podkreślali, że szczególnie kwestie związane z hałasem i znacznie większym ruchem na ul. Królewskiej powodują, że bardzo pogorszyły się ich warunki życia. Zwrócili również uwagę na hałas wentylatorów i dostawy do sklepu we wczesnych godzinach porannych – informuje Urząd Gminy.

W spotkaniu nie mogli uczestniczyć dziennikarze, ponieważ na ich obecność nie zgodzili się przedstawiciele Lidla. Według relacji gminy, przypomnieli oni o dotychczasowych działaniach i zadeklarowali, że zastanowią się nad rozwiązaniem problemów, jak również w niedługim czasie odpowiedzą na przedstawione zarzuty.

Jabłonna Dla Mieszkańców