Ładunki wybuchowe na pobliskim Osiedlu Młodych

W ostatni wtorek mundurowi zatrzymali dwóch braci, którzy przechowywali w swoim mieszkaniu pocisku artyleryjskie z ładunkami wybuchowymi. Policyjna akcja została przeprowadzona niedaleko wsi zachodnich – na Osiedlu Młodych w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nowodworscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z bloków na Osiedlu Młodych, mogą znajdować się materiały wybuchowe. Patrol przybyły pod wskazany adres, potwierdził tę informację.

Po przybyciu wsparcia oraz zastępów straży pożarnej, zadecydowano o ewakuacji 62 osób z czterech klatek bloku. Po dotarciu na miejsce pogotowia gazowego i energetycznego, saperzy po wstępnych oględzinach ustalili, że w lokalu znajdują się dwa pociski artyleryjskie z ładunkami wybuchowymi, które mogą stanowić zagrożenie. Wojskowi zabezpieczyli pociski i wywieźli na poligon.

Policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 30 i 36 lat. Obaj mężczyźni poinformowali, iż są poszukiwaczami i pociski odnaleźli przy pomocy wykrywacza. Po przesłuchaniu miały zostać postawione im zarzuty.

Apelujemy do miłośników militariów z terenu gm. Jabłonna o nieprzechowywanie tego typu znalezisk w swoich mieszkaniach, domach czy garażach. Stanowią one ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców.

Jabłonna Dla Mieszkańców