Łącznik 5KX nie dla mieszkańców?

Na 9 października planowane jest zakończenie budowy drogi 5KX, która ma połączyć ulice Leśną z Przylesie w Jabłonnie. Nie wiadomo, czy z łącznika będą mogli korzystać kierowcy mieszkający na pobliskim osiedlu.

Łącznik 5KX miał nie tylko umożliwić dojazd pojazdom uprzywilejowanym, ale również rozładować ruch na ul. Leśnej. Mieszkańcy obawiają się jednak, że nie będą mogli korzystać z nowej drogi.

– Pracownik UG wydziału inwestycji potwierdził dziś w rozmowie telefonicznej, że droga nie będzie dla nas – napisała jeszcze we wrześniu na Facebooku wójta jedna z mieszkanek.

– Droga będzie dopuszczona tylko dla pojazdów uprzywilejowanych. Dopiero po budowie chodnika i poszerzeniu ulicy Przylesie będą mogły z niej korzystać samochody prywatne. Nie wiem nawet, co można na coś takiego napisać – dodał kolejny mieszkaniec.

Wójt Jarosław Chodorski nie odniósł się do informacji opublikowanych na jego profilu internetowym.

Zapytaliśmy zatem Urząd Gminy, czy z łącznika będą mogli korzystać kierowcy z pobliskich budynków. Michał Smoliński, kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej poinformował nas, że udzielenie odpowiedzi na to pytanie będzie możliwe po zatwierdzeniu organizacji ruchu drogowego.

Jabłonna Dla Mieszkańców