ZUS zaprasza ubezpieczonych

Na co zwrócić uwagę w informacji o stanie swojego konta w ZUS? Co przyniesie elektroniczne zwolnienie lekarskie? Jak poruszać się po własnym profilu na Platformie Usług Elektronicznych? Między innymi na te pytania każdy ubezpieczony uzyska odpowiedź podczas „Dni Ubezpieczonego” w ZUS, które potrwają od 7 do 9 października. Akcja odbędzie się również w placówkach w Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim.

– „Dni Ubezpieczonego” to organizowana już od kilku lat akcja informacyjno-edukacyjna, skierowana do ubezpieczonych. Ubezpieczeni to głównie osoby na etatach, czy umowach zleceniu. Niestety, te osoby rzadko interesują się ubezpieczeniami społecznymi. Tak długo jak nie muszą skorzystać z jakiegoś świadczenia lub dopóki nie dowiedzą się, że brakuje odprowadzanych za nich składek – tłumaczy Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Urzędnicy w trakcie akcji będą przekonywać klientów, dlaczego warto monitorować stan swojego konta w ZUS i że można to wygodnie robić przez Platformę Usług Elektronicznych.

– Specjalnie dla Waszej wygody, w czasie Dni Ubezpieczonego nasi eksperci czekają na Was do godziny 17.00 w placówkach na warszawskiej Pradze oraz w Nowym Dworze Mazowieckim, Wołominie, Otwocku i Legionowie. Wszyscy zainteresowani uzyskają odpowiedzi na pytania dotyczące informacji zawartych na kontach ubezpieczonych, zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym, czy wypłacania przez ZUS świadczeń. Chętnie pomożemy w rejestracji na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), dzięki czemu mogą Państwo na bieżąco śledzić dane na Państwa koncie i kontaktować się z ZUS nie wychodząc z domu – namawia klientów ZUS.

Jabłonna Dla Mieszkańców