KORONAWIRUS. Pacjent z Jabłonny przewieziony do Warszawy. 32 pracowników szpitala na kwarantannie

88-letni pacjent z gm. Jabłonna, u którego wczoraj wykryto zakażenie koronawirusem, został przetransportowany z Nowego Dworu Mazowieckiego do szpitala MSWiA w Warszawie. – Pacjent jest mieszkańcem miejscowości Jabłonna – informuje dyrektor Nowodworskiego Centrum Medycznego Jacek Kacperski.

W niedzielę (22.03) dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego przekazała informację o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u pacjenta hospitalizowanego na oddziale chorób wewnętrznych w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim.

– Dyrektor Nowodworskiego Centrum Medycznego, po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Dworze Mazowieckim, podjął decyzję o zamknięciu Oddziału Wewnętrznego NCM oraz ewakuacji do innych szpitali przebywających na w/w oddziale pacjentów. O terminie ponownego uruchomienia Oddziału Wewnętrznego zdecydujemy po jego gruntownej dezynfekcji i dekontaminacji oraz jeśli tylko będą pozwalały nam na to możliwości kadrowe – mówi Monika Knobloch, główny księgowy NCM w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jak dodaje, obecnie 32 osoby z personelu NCM zostały objęte kwarantanną, natomiast Szpitalny Oddział Ratunkowy zostanie ponownie uruchomiony prawdopodobnie dziś w godzinach wieczornych lub jutro rano.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Mieszkaniec gm. Jabłonna zakażony koronawirusem
Pacjent z Jabłonny

Dyrektor NCM Jacek Kacperski informuje, że zakażony pacjent jest mieszkańcem miejscowości Jabłonna.

Udało się nam ustalić, że wspomniany pacjent ma 88 lat i został wczoraj przewieziony w ciężkim stanie do szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Pomoc dla szpitala

Nowodworski szpital zmaga się z brakiem asortymentu niezbędnego do walki z koronawirusem. Szczególnie brakuje maseczek chirurgicznych, masek z filtrem HEPA, kombinezonów ochronnych, środków do dezynfekcji, a także produktów spożywczych. W ubiegłym tygodniu NCM informowało, że dostawcy albo podnoszą ceny albo wypowiadają umowy.

– W związku z coraz trudniejszą sytuacją, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, apelujemy do wszystkich mieszkańców o wszelaką pomoc, związaną z zapewnieniem ciągłości funkcjonowania naszego Szpitala – apelował na Facebooku dyrektor NCM Jacek Kacperski.

Jacek Kacperski powiedział dziś naszej redakcji, że gminy z terenu Powiatu Nowodworskiego zadeklarowały pomoc finansową w walce z koronawirusem, jednakże z powodów epidemiologicznych, przekazanie środków jest znacznie utrudnione, ponieważ na chwilę obecną wszystkie sesje w gminach zostały odwołane. Pomoc zadeklarowała także Gmina Jabłonna, pozostaje tylko do ustalenia, czy nastąpi ona w formie rzeczowej czy finansowej.

Środki finansowe na pomoc dla nowodworskiego szpitala można wpłacać na numer konta: 04 8009 1062 0012 9554 2007 0322.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Szpital w Nowym Dworze Mazowieckim apeluje do mieszkańców o pomoc