Mieszkaniec gm. Jabłonna zakażony koronawirusem

– Niestety jest pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u pacjenta hospitalizowanego na oddziale chorób wewnętrznych Nowodworskiego Centrum Medycznego. Jest to mieszkaniec gminy Jabłonna – informuje dyrekcja szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim. Podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć na oddział chorób wewnętrznych i czasowym zamknięciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

– W związku z tym, Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego w Nowym Dworze Mazowieckim w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną Województwa Mazowieckiego w Nowym Dworze Mazowieckim podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjęć na oddział chorób wewnętrznych oraz czasowym zamknięciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W chwil obecnej Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną Województwa Mazowieckiego podejmuje wszelkie stosowne działania – czytamy w komunikacie Nowodworskiego Centrum Medycznego.

Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski potwierdza, że obecnie trwa identyfikacja osób, które miały kontakt z zakażonym.