Komisja Budżetowa za zakupem lokalu pod świetlicę na Przylesiu

Prawdopodobnie już niebawem mieszkańcy Osiedla Przylesie będą mieli do dyspozycji świetlicę dla dzieci i osób starszych przy ul. Akademijnej w Jabłonnie. Dziś Komisja Budżetowa przegłosowała wniosek dotyczący zakupu lokalu, natomiast jutro zostanie on poddany pod głosowanie na sesji Rady Gminy.

– Wychodzę z założenia, że powinniśmy ten lokal po prostu kupić. Będziemy właścicielem obiektu, będziemy mogli zainwestować i dostosować go do potrzeb najmłodszych użytkowników. Jestem również zdania, że w ten sposób należy docenić mieszkańców, którzy są zaangażowani w funkcjonowanie osiedla – mówił radny Adam Krzyżanowski.

Z kolei radny Zenon Chojnacki zauważył, że druga okazja na zakup takiego lokalu może już nie pojawić się. Dodał, że gmina w tamtym rejonie Jabłonnie nie inwestowała w budowę kanalizacji, wodociągu, placów zabaw, dróg czy oświetlenia, dlatego warto pozyskać lokal, z którego będą mogli korzystać tamtejsi mieszkańcy.

– Ekonomicznie jestem za kupnem lokalu, a nie za wynajmem – stwierdził Włodzimierz Kowalik, wiceprzewodniczący rady.

O przedstawienie stanowiska wójta został poproszony jego zastępca.

– Dzisiaj poznajemy stanowisko Komisji Budżetowej. Mam nadzieję, że Rada Gminy zajmie podobne stanowisko, które potwierdzi stanowisko Komisji Budżetowej. To wszystko – mówił wicewójt Marcin Michalski.

Ostatecznie Komisji Budżetowa przegłosowała wniosek dotyczący zakupu lokalu na Przylesiu.

Jabłonna Dla Mieszkańców

Komentarze

 • 25 kwietnia 2018 at 12:55
  Link

  Czy to prawda, że jeden z radnych zaatakował i szarpał dziennikarza?

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2018 at 18:48
  Link

  Odpowiadam do p. K I jestem oburzona postawą radnego z Rajskiej Jabłoni bo niby taki wykształcony ,inteligentny pan dyrektor szkoły a zachowanie jak nieokrzesanego ” furiata”. Zaatakował dziennikarza za to że robił zdjęcia na pikniku przy Kauflandzie ,szarpał go i wyrywał mu aparat ,po upomnieniu i próbie zadzwonienia na policję p .dyrektor się w końcu opamiętał .Czy takie zachowanie przystoi radnemu i dyrektorowi wychowującemu dzieci odpowiedzcie sobie państwo sami .

  Odpowiedz
  • 25 kwietnia 2018 at 22:37
   Link

   Kilka uwag do Rajskiej Jabłoni. Do Twojej relacji mogę dodać, że nawet pospolitego chama też można wykształcić, czyli wbić mu do mózgownicy trochę wiedzy. Proszę tego typa tak nie nobilitować, bo z inteligencją chyba nic go nie łączy. Nieokrzesanym furiatem jest jak najbardziej, zgadzam się. Chciałbym zauważyć, że fizyczny atak na drugą osobę jest karalny, a na dziennikarza szczególnie. No proszę, to takie indywiduum jest też dyrektorem. Współczuję tej instytucji oświatowej, w której pełni tę funkcję. Dobrze, że jeszcze przed policją czuje jakiś respekt, bo mógłby się przecież nie opamiętać. I co wtedy? Ha, ha, a do tego jest też radnym. Moje gratulacje dla jego wyborców. Dzieci to on z pewnością demoralizuje zamiast je wychowywać. A tak na marginesie, doszły mnie słuchy, że na pikniku przed Kauflandem w Jabłonnie jakiś człowiek mało słusznego wzrostu, zwany powszechnie Krasnalem, rzucił się z furią na naszego redaktora. Może to był ten opisany wyżej „inteligentny” pan dyrektor szkoły? Pewnie inteligentny inaczej.

   Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2018 at 19:54
  Link

  kto wierzy w krasnale i bociany, łapka w góre 😉

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2018 at 21:37
  Link

  Jak Krasnal tak dalej będzie pogrywał to w końcu będziemy mu wysyłać paczki. Wiadomo gdzie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *