Komisja Budżetowa za zakupem lokalu pod świetlicę na Przylesiu

Prawdopodobnie już niebawem mieszkańcy Osiedla Przylesie będą mieli do dyspozycji świetlicę dla dzieci i osób starszych przy ul. Akademijnej w Jabłonnie. Dziś Komisja Budżetowa przegłosowała wniosek dotyczący zakupu lokalu, natomiast jutro zostanie on poddany pod głosowanie na sesji Rady Gminy.

– Wychodzę z założenia, że powinniśmy ten lokal po prostu kupić. Będziemy właścicielem obiektu, będziemy mogli zainwestować i dostosować go do potrzeb najmłodszych użytkowników. Jestem również zdania, że w ten sposób należy docenić mieszkańców, którzy są zaangażowani w funkcjonowanie osiedla – mówił radny Adam Krzyżanowski.

Z kolei radny Zenon Chojnacki zauważył, że druga okazja na zakup takiego lokalu może już nie pojawić się. Dodał, że gmina w tamtym rejonie Jabłonnie nie inwestowała w budowę kanalizacji, wodociągu, placów zabaw, dróg czy oświetlenia, dlatego warto pozyskać lokal, z którego będą mogli korzystać tamtejsi mieszkańcy.

– Ekonomicznie jestem za kupnem lokalu, a nie za wynajmem – stwierdził Włodzimierz Kowalik, wiceprzewodniczący rady.

O przedstawienie stanowiska wójta został poproszony jego zastępca.

– Dzisiaj poznajemy stanowisko Komisji Budżetowej. Mam nadzieję, że Rada Gminy zajmie podobne stanowisko, które potwierdzi stanowisko Komisji Budżetowej. To wszystko – mówił wicewójt Marcin Michalski.

Ostatecznie Komisji Budżetowa przegłosowała wniosek dotyczący zakupu lokalu na Przylesiu.

Jabłonna Dla Mieszkańców