Brak środków zewnętrznych na wymianę pieców

Urząd Gminy nie uzyskał dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych na modernizację kotłowni na terenie gm. Jabłonna. Żeby program mógł dojść do skutku, gmina dofinansuje wymianę pieców z własnego budżetu.

– Osoby, które zgłaszały chęć uczestnictwa w programach ze źródeł zewnętrznych, zostaną uwzględnione w programie gminnym. Zostaje zachowana zasada kolejności zgłoszeń. Dofinansowanie wynosi 75% do wartości nowego kotła, ale nie więcej niż 5 000 zł – informuje Urząd Gminy.

Obecnie trwają przygotowywania nad uchwałą Rady Gminy oraz regulaminem przyznawania dofinansowania. Przedstawienie projektu uchwały planowane jest na maj br. Po przyjęciu uchwały i zapewnieniu środków na realizacje zadania w budżecie gminy, pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami będą kontaktować się z osobami, które złożyły zgłoszenia uczestnictwa w programie „Ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni na terenie Gminy Jabłonna”.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. UM Legionowo

Komentarze

 • 25 kwietnia 2018 at 09:05
  Link

  czyli co znowu my wszyscy musimy dopłacic do „luksusu” wąskiej grupy beneficjentów ? ciekawe ilu radnych skorzysta z tego progrmu? kiedyś juz tez tak bywało np blok przy Granicznej gdzie radni, pracownicy GMINY, otrzymali od gminy czyli od nas wszystkich bonifikate w wysokosci ok 80% wartosci mieszkania……

  Odpowiedz
  • 25 kwietnia 2018 at 15:28
   Link

   Wymiana pieców starych pieców węglowych (kopciuchów) jest w interesie nas wszystkich. Oddychamy tym samym powietrzem i warto żeby było czyste dlatego trzeba takie zadania finansować. Oczywiście najlepiej ze środków zewnetrznych.

   Odpowiedz
  • 26 kwietnia 2018 at 14:48
   Link

   Pan Chodorski swój blamaż (brak dofinansowania) chce zmyć rękami radnych? Przecież wielokrotnie dawał do zrozumienia że rada nie jest mu potrzebna.

   Odpowiedz
   • 26 kwietnia 2018 at 19:44
    Link

    a taka rada bezradna mieszkańcom jest potrzebna jak plaster na d….

    Odpowiedz
    • 27 kwietnia 2018 at 07:50
     Link

     A na co nam slaby fryzjer? Mieszkańcom nie jest potrzebny. To kłótliwy człowiek ludzie od niego odchodzą. Tylko pr kreuje go na niewiniątko. Z nikim nie potrafi współpracować.

     Odpowiedz
     • 27 kwietnia 2018 at 11:30
      Link

      o kimś kto nie istnieje nie ma co mówić, szkoda czasu ale co robili radni bo z tego co mówił nasz Zenon Misiło to wszystko co zrobione w tej kadencji to nie w terminie i jakosciowo to słbo a na dodatek;
      1 słuzba zdrowia leży, 2 oswiata leży, 3 inwestycje leżą, 4 wodociagi i kanalizacja leżą, 5 ścieżki rowerowe leżą, kultura dyskusji na komisjach i sesjach leżą……….CZYLI RADA TEZ LEZY I SIE BIERNIE PRZYGLADA,

 • 25 kwietnia 2018 at 10:21
  Link

  A dlaczego Gmina nie otrzymała dofinansowania. I znowu zadłużenie Gminy wzrośnie . Już nie tylko wnuki ale i prawnuki będą je spłacać

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2018 at 11:01
  Link

  Składałem wniosek w gminie i urzędnicy mówili o tym że wojewódzki fundusz w tym roku nie ogłosił konkursu.

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2018 at 15:14
  Link

  A czy na gminne nagrody budżet jest?

  Odpowiedz
 • 25 kwietnia 2018 at 16:28
  Link

  tymczasem kupuje się lokal na świetlice …jeszcze anioła zatrudnijcie jak u Barei…

  Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2018 at 10:20
  Link

  Gmina również nie otrzymała środków zewnętrznych na fotowoltaikę i pompy ciepła. Czyli te najbardziej energooszczędne elementy. Tak hucznie zapowiadali program, a po klapie, nie byli w stanie przepość i powiedzieć sorry nie udało się. Wstyd.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *