KOMENTARZ MIESZKAŃCA: „Na łapu capu, byle szybciej”

Na naszą skrzynkę elektroniczną wpłynął e-mail od mieszkanki gm. Jabłonna, która postanowiła podzielić się swoją opinią na temat dostosowania nowej trasy przejazdu linii autobusowej 731. Jeżeli chcesz wypowiedzieć się na temat związany z gm. Jabłonna, czekamy na Twój komentarz.

W związku z tym, że portal „Jabłonna Dla Mieszkańców” powstał i działa z myślą o Mieszkańcach, postanowiliśmy zrobić kolejny ukłon w stronę naszych Czytelników. W Wasze ręce oddajemy cykl artykułów pt. „KOMENTARZ MIESZKAŃCA”. W jego ramach macie możliwość przedstawienia swoich opinii, uwag oraz pomysłów dot. gm. Jabłonna. Teksty należy wysyłać na adres kontakt@jablonnadlamieszkancow.pl

Jako pierwsza na naszych łamach postanowiła wypowiedzieć się p. Monika (nazwisko do informacji redakcji).

– Od stycznia autobus 731 ma jeździć nową trasą. Domyślam się, że właśnie z tego powodu są poszerzane zakręty na Osiedlu Przylesie. Nie podoba mi się bylejakość tych prac. Są one robione na łapu capu, byle szybciej. Dlaczego poszerzona droga nie jest robiona z asfaltu, tylko z kostki brukowej? Przecież jak spadnie śnieg albo popada większy deszcz, na kostce będzie gorsza przyczepność. Czy naprawdę wójt nie mógł przyłożyć się do tego zadania i wykonać je starannie? Rozmawiałam z przyjaciółmi i zwracali uwagę, że nie dość, że zakręty będą niebezpieczne, to jeszcze brzydkie. Jak można kłaść kostkę na drodze asfaltowej? Pan Chodorski chyba bierze przykład ze swoich nowych kolegów z Platformy Obywatelskiej, co nie umieli poradzić sobie z budową autostrad. Inna skala, ale efekty działań podobne. Niestety – napisała p. Monika.

Przypomnijmy, z końcem grudnia 2015 r. autobus 731 straci możliwość korzystania z pętli przy ul. Akademijnej w Jabłonnie. W związku z tym Urząd Gminy uzgodnił z Zarządem Transportu Miejskiego warunki zmiany trasy autobusu z wykorzystaniem ul. Akademijnej, Politechnicznej, Przylesie i Szkolnej w Jabłonnie i Marmurowej w Warszawie. Urząd musi jednak najpierw przebudować nową trasę.

Jabłonna Dla Mieszkańców