Dokumentacja budowy CEKS poza urzędem

Komisja Rewizyjna przeprowadziła kontrolę budowy Centrum Edukacyjno Kulturalno Sportowego w Chotomowie. Radni mieli jednak dostęp tylko do części dokumentów, ponieważ reszta znajduje się u rodziny niedawno zmarłego inspektora nadzoru budowy CEKS. – To jest szokujące! – komentuje radny Syguła.

– Dokumenty nie są tajne, są do dyspozycji. Dziwi mnie, że żaden z członków zespołu kontrolnego z nami nie porozmawiał i nie poprosił o nie – powiedziała dziennikarce Gazety Powiatowej Dominika Karmel, córka zmarłego.

Podczas wrześniowej sesji do słów córki nieżyjącego Janusza Karmela – czyli wspomnianego inspektora – odniósł się radny Arkadiusz Syguła: – Z gazety dowiedziałem się, że dokumenty budowy szkoły posiada córka p. Karmela. Jak to możliwe? Nie rozumiem, czy p. Karmel budował szkołę prywatnie czy jednak dla gminy. To jest szokujące, że komisja jest wysyłana do córki p. Karmela – mówił.

Wójt Jarosław Chodorski stwierdził, że skoro radny żąda dokumentów, to nawet jutro sam wsiądzie w samochód i pojedzie po nie.

W składzie komisji, która we wrześniu przeprowadziła kontrolę CEKS, znaleźli się radni A. Syguła, Wojciech Nowosiński i Tomasz Wodzyński.

Jabłonna Dla Mieszkańców