Kolejny „znęcacz” trafił do policyjnej celi

Policjanci z Jabłonny zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i córką. – Mężczyzna wszczynał awantury, groził, ubliżał oraz bił – informuje KPP Legionowo. Zgodnie z prawem, przemoc domowa jest przestępstwem ściganym z urzędu, a za taki czyn może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma dniami policjanci z komisariatu w Jabłonnie zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Wstępne ustalenia mundurowych przeprowadzone w rozmowie ze zgłaszającą wskazywały, że w domu od kilku lat dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. Mundurowi ustalili, że 42-latek wszczyna awantury, grozi, wyzywa, ubliża oraz bije pięściami żonę oraz córkę.

Policjanci zakończyli interwencję osadzeniem mieszkańca powiatu legionowskiego w policyjnej celi. Dochodzeniowcy bardzo szybko zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się psychicznego nad rodziną. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Legionowo/mł. asp. Agata Halicka