Kolejny pirat drogowy. Pijany jechał 128 km/h

128 km/h jechał kierowca Audi po obwodnicy Jabłonny, gdy natknął się na patrol policjantów z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy. Okazało się, że Emil D. miał 0,67 promila alkoholu w organizmie i w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 24 października po godz. 20.00 w Jabłonnie na obwodnicy. Policjanci zauważyli mknące Audi, po czym sprawdzili prędkość z jaką jechało i okazało się, że w miejscu, gdzie dozwolona jest jazda z prędkością do 70 km/h, kierowca miał na liczniku 128km/h. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do zatrzymania pojazdu.

Podczas kontroli mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 25-letniego Emila D. 0,67 promila alkoholu w organizmie. O dalszej jeździe nie mogło być mowy. Mężczyzna został zatrzymany. Jakby tego było mało okazało się, że 25- latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Emil D. wkrótce usłyszy zarzuty.

Kontrola prędkości dokonywana przez policjantów drogówki na obwodnicy Jabłonny jest też m.in. reakcją po tym jak na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” zgłoszono to miejsce jako zagrożone przekraczaniem prędkości.

Minionej doby policjanci na terenie powiatu legionowskiego dokonali 107 kontroli pojazdów, wystawili łącznie 49 mandatów karnych i pouczeń za wykroczenia oraz zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownicę  pomimo wydanych decyzji administracyjnych o cofnięciu uprawnień.

Źródło: KPP Legionowo