Kierował autem mimo cofniętych uprawnień. Pójdzie do więzienia na 2 lata?

Policjanci z Jabłonny zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę dacii. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 20-latek popełnił przestępstwo. Jak się okazało mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z jabłonowskiego komisariatu minionej nocy zatrzymali do kontroli kierowcę dacii. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że 20-letni mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu cofnięte na podstawie decyzji administracyjnej od połowy grudnia 2020 roku.

Teraz mieszkaniec powiatu legionowskiego odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo