Jakub Rochnowski w czołówce światowych motorowodniaków

Wysoką siódmą pozycję, w stawce 22 zawodników, zajął w motorowodnych Mistrzostwach Świata klasy GT-30 Jakub Rochnowski zawodnik klubu WKS Zegrze i kierowca zespołu wyścigowego Team 87 Jabłonna.

Szesnastoletni Jakub, dla którego był to pierwszy start w Mistrzostwach Świata w klasie GT30 był jedynym reprezentantem Polski. Zawodnik, w mistrzostwach odbywających się w dniach 9-11 lipca 2021 r. w Aluksne na Łotwie, zmierzył się ze światową czołówką doświadczonych motorowodniaków z Łotwy, Litwa, Estonii, Norwegii, Finlandii, Szwecji i Rosji.

GT-30 to jedna z najpopularniejszych klas w Europie i na świecie, a to oznaczało, że na zawodach może stawić się rekordowa liczba motorowodniaków. Ostateczne lista startował liczyła 22 nazwiska.

Zanim rozpoczęło się ściganie o punkty w biegach mistrzowskich, organizatorzy musieli przeprowadzić eliminacje, bo akwen miał homologację na 18 łodzi. Jakub przeszedł tę fazę zawodów bez problemów i pewnie awansował do najważniejszej części mistrzostw.

Wiele przerwanych biegów, restarty, kolizje, wypadki i uszkodzone łodzie – tak można w kilku słowach określić, to co się działo na łotewskim akwenie. Jakub dzielnie radził sobie z trudnym i wymagającym torem oraz z silną obsadą zawodów. Trzy pierwsze biegi ukończone na 6 pozycji, ostatni finałowy na 5, co w punktacji generalnej dało mu 7 pozycję.

Postawa Kuby Rochnowskiego to bardzo doby znak przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 6-8 sierpnia 2021 r. na polskiej ziemi, w Trzciance!

Źródło: MR