Rowy na Chotomowskiej w coraz gorszym stanie. Zobacz WIDEO

Wraz z ostatnimi ulewami doszło do kolejnych zniszczeń rowów przy ul. Chotomowskiej w Jabłonnie. – Wykonawca chyba będzie miał jeszcze ręce pełne roboty – mówi na filmiku b. radny Adam Krzyżanowski, który pokazuje osuwające się rowy, niedrożne przepusty, podmyte barierki i wjazdy. Wojciech Nowosiński, szef Rady Gminy wyjaśnia, że trzeba poczekać na ukorzenienie się trawy.

Od dłuższego czasu mieszkańcy w mocnych słowach narzekają na przeciągającą się przebudowę ul. Chotomowskiej w Jabłonnie. Od kilku miesięcy trwa tam inwestycja związana m.in. z budową ścieżki rowerowej i rowów odwadniających. W ostatnich tygodniach wraz z każdą ulewą dochodzi do kolejnych osunięć rowów.

– To jest bardzo ważna inwestycja i cieszę się, że jest wykonywana, tylko proszę zwrócić uwagę, że w tym momencie wszystko jest już podmyte – mówi na filmiku Adam Krzyżanowski.

B. radny pokazuje też podmyte barierki, niedrożne przepusty czy podmytą kostkę na jednym z wjazdów. – Komentarz nad wykonaniem i nadzorem nad wykonawcą pozostawiam państwu – dodaje.

W projekcie bez płyt ażurowych

Po czerwcowych opadach i osunięciach się rowów przy ul. Chotomowskiej, radny Witold Modzelewski zapytał wójta, czy zgodnie z projektem przewidziano wzmocnienie rowów płytami ażurowymi. – W projekcie nie ma uwzględnionych płyt ażurowych – odpowiedział podczas sesji wójt Jarosław Chodorski.

Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Nowosiński wyjaśniał, że w jego ocenie tego typu rowy najczęściej nie posiadają utwardzenia np. ażurowymi płytami. Dlatego jego zdaniem może dochodzić do zniszczeń. – To musi zostać naprawione, musi zostać zasiana trawa i dopóki się ona nie ukorzeni, nic z tym nie da się zrobić. To jest założenie projektowe i najczęściej stosowane rozwiązanie – twierdził.

fot. Adam Krzyżanowski – Facebook