Gminne Centrum Kultury z nową dyrektor

Barbara Postrożna została nowym dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Jabłonnie. Mieszkanka Dąbrowy Chotomowskiej jest współzałożycielką oraz prezes Stowarzyszenia Sąsiedzi 05-123, które w ostatnich latach mocno współpracowało z Urzędem Gminy Jabłonna. Już w poprzednim roku sugerowano, że Barbara Postrożna obejmie stanowisko dyrektora Gminnego Centrum Kultury.

– Pani Barbara jest doświadczoną menadżerką kultury i animatorką społeczno-artystyczną. Studia magisterskie ukończyła na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Jest także absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskała tytuł menadżera kultury na Wydziale Zarządzania dla twórców, artystów i animatorów kultury. Ukończyła Szkoły Muzyczne I i II stopnia w Warszawie na wydziale klarnetu i śpiewu solowego – informuje Urząd Gminy.

Związana z teatrem

Nowa dyrektor jest także członkiem Związku Artystów Scen Polskich (ZASP). – Doświadczenie artystyczne, aktorskie i wokalne zdobywała pracując m.in. w Teatrze Muzycznym Roma pod dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego, w Zespole Artystycznym Straży Granicznej „Granica” oraz Teatrze S.A. w Łodzi – czytamy w urzędowym komunikacie.

– Z sukcesem prowadziła Agencję Koncertową – Złoty Dukat, której działalność była związana z szeroko rozumianą organizacją, przygotowaniem i wykonywaniem działań artystycznych. Nowa Pani dyrektor jest pomysłodawczynią i twórczynią spektakli teatralnych dla dzieci oraz programów estradowych. Dodatkowo od zawsze była aktywna na polu społecznym i kulturalnym. Współzałożycielka oraz prezes Stowarzyszenia Sąsiedzi 05-123, które działa aktywnie od ponad 4 lat na terenie gminy Jabłonna. Inicjatorka i główna organizatorka cyklicznego wydarzenia artystycznego pt. „Granie na Polanie” w Dąbrowie Chotomowskiej – dodaje gmina.

Stowarzyszenie Sąsiedzi 05-123 w ostatnich latach mogło liczyć na szereg dofinansowań z jabłonowskiego urzędu na realizowane przez siebie projekty.

Wiedzieli wcześniej?

Barbara Postrożna została powołana na stanowiska dyrektora na okres pięciu lat zgodnie z zarządzeniem wójta z 7 maja 2021 roku. Już w październiku 2020 roku pojawiały się sugestie, że jej kandydatura może zostać najlepiej oceniona w ramach przeprowadzonego konkursu.

fot. Urząd Gminy