Zatrzymani za kradzieże katalizatorów. Wśród nich mieszkaniec Chotomowa

Nasielscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów, w tym 29-letniego mieszkańca Chotomowa. Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty i przyznali się do ich popełnienia. Mężczyźni działali na terenie powiatu nowodworskiego oraz ościennych gmin.

Kilka dni temu nasielscy kryminalni w związku z kradzieżami katalizatorów z pojazdów, udali się na teren powiatu legionowskiego. Będąc w posiadaniu informacji o osobach mogących mieć związek z tymi przestępstwami na jednej z ulic Chotomowa zauważyli pojazd audi. Wewnątrz było dwóch mężczyzn. Na widok mundurowych auto zaczęło się oddalać.

– Policjanci zatrzymali je do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 26-latek z gminy Wieliszew, a na miejscu pasażera 29-latek z Chotomowa. Podczas czynności mundurowi ustalili, że na tej samej ulicy zaparkowany jest również użytkowany przez 29-latka opel. W samochodzie, przy siedzeniu kierowcy funkcjonariusze ujawnili piłę szablastą wraz z akcesoriami. Wszystkie przedmioty mogące służyć do dokonania przestępstwa zostały zabezpieczone, a mężczyźni zostali zatrzymani – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani dokonywali kradzieży katalizatorów na terenie gminy Nasielsk oraz w miejscowościach ościennych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom aż ośmiu zarzutów kradzieży katalizatorów. Przyznali się do ich popełnienia. Prokuratura Rejonowa w Pułtusku zastosowała wobec nich dozory policyjne.

– Należy podkreślić, że legionowscy policjanci również przedstawili 26-latkowi zarzut kradzieży katalizatorów. Sprawa ma charakter rozwojowy – dodaje KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Źródło i fot.: st. asp. Joanna Wielocha/is/KPP Nowy Dwór Mazowiecki