Dzień Dziecka już niedługo. Będą festyny dla najmłodszych

Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski, Gminne Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jabłonnie zapraszają na Gminny Dzień Dziecka.

– Świętować zaczynamy już w nadchodzącą sobotę, 29 kwietnia 2021 r. przy ul. Nadwiślańskiej 1 w Skierdach. W programie imprezy, która rozpocznie się o godzinie 11:00, zaplanowane są m.in. rozgrywki sportowe, bezpłatne zajęcia i pokazy jazdy na deskorolkach oraz piknik rodzinny – informuje Gmina Jabłonna.

Na Pumptracku rozegrane zostaną zawody w pompowaniu. Swoich sił w pompowaniu może spróbować każdy! Zawodnicy będą rywalizować w czterech kategoriach wiekowych. Biuro zawodów startuje o godz. 11:00. Organizatorzy zachęcają do zapoznania się z regulaminem zawodów i pobrania dokumentów wymaganych do uczestnictwa w rywalizacji: oświadczenie osoby dorosłej oraz zgoda rodzica lub opiekuna.

W niedzielę, 30 maja od godz. 13.00 do 18.00 festyn przeniesie się do Chotomowa, na ul. Piusa XI, gdzie na terenie przynależącym do Domu Dziecka odbędzie się Kolorowy Piknik Rodzinny.

– 1 czerwca o godz. 13.00 kontynuujemy zabawę w Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie. Od godz. 13.00 do 18.00 będziemy wspólnie bawić się na Kolorowym Pikniku Rodzinnym, podczas którego o godz. 16.00 zaprezentujemy zwycięski projekt Maskotki Gminnej. Dodatkową atrakcją będzie Mecz Samorządowców, który rozegrany zostanie na boisku Orlik w Jabłonnie o godz. 17.00. Każdy uczestnik wydarzenia będzie miał możliwość wykonania pamiątkowej fotografii w specjalnej przygotowanej do tego celu fotobudce – przekazują organizatorzy.

Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla całych rodzin. Wśród nich m.in.: pokaz sprzętu strażackiego, malowanie na folii, dmuchańce, rozgrywki sportowe, animacje dla dzieci, rodzinna zumba, warsztaty z ceramiki, zajęcia plastyczne, plener malarski.

Źródło: Gmina Jabłonna