Dyrektor Gołowicz odwołana ze stanowiska [AKTUALIZACJA]

W ostatni czwartek wójt Chodorski odwołał Agatę Gołowicz ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie. Jako przyczynę podał niedopilnowanie obowiązków polegających na odpowiednim przygotowaniu i przeprowadzeniu dla szóstoklasistów.

W czwartek, 21 lipca Jarosław Chodorski wydał zarządzenie w sprawie odwołania bez wypowiedzenia w roku szkolnym A. Gołowicz z funkcji dyrektora szkoły. Decyzję argumentował pozytywną opinią Mazowieckiego Oświaty w sprawie odwołania dyrektora.

Dzień później wójt ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora jabłonowskiej szkoły, o czym poinformowaliśmy w ubiegłym tygodniu w artykule „Wójt szuka nowego dyrektora Szkoły Podstawowej w Jabłonnie?”.

Sprostowanie

Nieprawdą jest, że Pani Gołowicz w dalszym ciągu jest zawieszona w czynnościach dyrektora Szkoły Podstawowej w Jabłonnie. Wójt Gminy Jabłonna zarządzeniem nr 86/2016 z dnia 21 lipca 2016 roku odwołał Panią Agatę Gołowicz ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Jabłonnie.

Michał Smoliński, kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej

Odniesienie do sprostowania

W środę, 27 lipca – zgodnie z przepisami Ustawy Prawo Prasowe – nasza redakcja odniesie się do sprostowania przesłanego przez kierownika Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej. Naszym zdaniem sprostowanie wymaga komentarza, ponieważ zawiera nieścisłości.

Jabłonna Dla Mieszkańców

AKTUALIZACJA (28.07.2015): odniesienie do sprostowania znajduje się TUTAJ.