Okradł warsztat samochodowy

61-letni Eugeniusz J. został zatrzymany przez policjantów z Jabłonny. Mężczyzna przyznał się do kradzieży metalowych części samochodowych z terenu jednego z warsztatów w Chotomowie. O dalszym losie mieszkańca naszej gminy zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Na początku lipca do Komisariatu Policji w Jabłonnie zgłosił się właściciel warsztatu i powiadomił, że z kontenera na posesji, gdzie składował różnego rodzaju elementy metalowe, ktoś ukradł części samochodowe. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na 1.800 zł.

Policjanci w trakcie wykonywania czynności w sprawie ustalili, że kradzieży tej prawdopodobnie dokonał 61-letni Eugeniusz J. Mężczyzna jest dobrze znany miejscowym policjantom, gdyż wielokrotnie był już karany za kradzieże i odbywał kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali Eugeniusza J. Mężczyzna został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie usłyszał zarzut dokonania kradzieży. Mężczyzna wyjaśnił, że części samochodowe sprzedał na skupie złomu. 61-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Inf. na podstawie ek / KPP w Legionowie