Dni wolne od pracy w 2018. Kiedy wziąć urlop?

W 2018 roku czeka nas 251 dni pracujących i 114 wolnych. Warto zatem sprawdzić, kiedy w tym roku przypadają święta oraz dni ustawowo wolne od pracy. Zapraszamy do zapoznania się ze ściągawką, która na pewno będzie pomocna przy planowaniu urlopów.

Pierwsza okazja do noworocznego odpoczynku nadarzyła się już dziś. A co później? W tym roku Święto Trzech Króli będziemy obchodzić 6 stycznia, czyli w sobotę. To oznacza, że pracownikom wykonującym swoje obowiązki średnio 5 dni w tygodniu przysługuje dodatkowy dzień wolny. Z kolei Wielkanoc w tym roku przypada na 1-2 kwietnia.

W maju sprawa długiego weekendu prezentuje się obiecująco. 1 maja przypada we wtorek, natomiast Święto Konstytucji 3 Maja w czwartek. Biorąc dodatkowo trzy dni urlopu (poniedziałek, środa i piątek), mamy aż 9 dni wolnego.

Trzy tygodnie później, tj. 31 maja (czwartek) będziemy obchodzić Boże Ciało. Biorąc wolne w piątek, do pracy wrócimy dopiero 4 czerwca.

Kolejne dni wolne czekają na nas w Święto Wojska Polskiego – środa, 15 sierpnia i we Wszystkich Świętych – czwartek, 1 listopada. W drugim przypadku może warto pomyśleć o wolnym piątku?

Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada) w tym roku przypada w niedzielę. Zgodnie z  przepisami dzień ustawowo wolny od pracy przypadający w niedzielę nie obniża wymiaru czasu pracy i nie jest podstawą do udzielenia dodatkowego wolnego pracownikom.

Bardzo korzystnie zapowiadają się Święta Bożego Narodzenia. Wigilia wypada w poniedziałek, więc 25 i 26 grudnia to świąteczny wtorek i środa. Tym razem Sylwester będziemy świętować w poniedziałek. To oznacza, że 1 stycznia 2018 roku przypada na wtorek.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Internet