Spokojna noc sylwestrowa

W sylwestrową noc straż pożarna nie została zadysponowana do ani jednej interwencji na terenie gm. Jabłonna. Było zdecydowanie spokojniej aniżeli rok temu, kiedy wzywano strażaków do pożaru sauny czy interwencji związanej z łosiem uwięzionym w zbiorniku wodnym.

Pożar choinki w Rembelszczyznie, ulatniający  się gaz w mieszkaniu w Legionowie oraz dwa pożary śmieci także w Legionowie – to jedyne zawiadomienia, które po północy wpłynęły do legionowskiej straży. Na terenie gm. Jabłonna było spokojnie i strażacy nie zostali zadysponowani do żadnego wyjazdu.

Przypomnijmy, że rok wcześniej strażacy mieli ręce pełne roboty. 31 grudnia 2016 o godz. 23.16 wpłynęło zgłoszenie o łosiu, który pływał w wybetonowanym zbiorniku o wymiarach 150 na 100 metrów. Strome, betonowe burty nie pozwoliły łosiowi na wyjście z wody. Podjęto decyzję o ścięciu dwóch drzew, co miało pomóc zwierzęciu. Niestety w trakcie akcji łoś utonął. Z kolei po godz. 21.00 na ul. Modlińskiej w Jabłonnie doszło do pożaru sauny. Znajdujące się w niej deski nagrzały się do tego stopnia, że pojawił się ogień. Pożar został ugaszony.

Jabłonna Dla Mieszkańców