Dawny wał do rozbiórki? „Ogranicza widoczność przy wyjeździe”

Podczas budowy ścieżki rowerowej w Bożej Woli, urzędnicy przeoczyli fragment dawnego wału przeciwpowodziowego i pomimo upływu kilku lat, ten nadal nie został rozebrany. Radna zwróciła uwagę, że utrudnia on widoczność w okolicy skrzyżowania ul. Modlińskiej i Modrzewiowej. Złożyła też interpelację w sprawie podjęcia konkretnych działań.

– Chciałabym złożyć interpelację dotyczącą przebudowy fragmentu oświetlenia przy ul. Modlińskiej na skrzyżowaniu z ul. Modrzewiową w miejscowości Boża Wola. Punkt zgłaszałam już przynajmniej dwukrotnie na posiedzeniach Komisji Rozwoju, że na tym skrzyżowaniu na wysokości ścieżki rowerowej i chodnika jest pozostałość po wale przeciwpowodziowym, która nie została rozebrana. Na tym fragmencie wału stoi słup energetyczny średniego napięcia, który w bardzo znaczny sposób ogranicza widoczność przy wyjeździe z ul. Modrzewiowej do ul. Modlińskiej – mówiła radna Joanna Doktor.

Radna wyjaśniała, że „w momencie, kiedy tam jest wykoszone świeżutko, to ta widoczność jest jeszcze w miarę dobra, natomiast wystarczy, że te trawy podrosną dosłownie do wysokości 20-30 cm, to tworzy się taka kurtyna, która przesłania kompletnie widoczność”.

Joanna Doktor zaapelowała do Urzędu Gminy o wystąpienie do PGNiG o przebudowę słupa energetycznego, który znajduje się na tym fragmencie wału. Jej zdaniem poprawiłoby to widoczność i bezpieczeństwo na ścieżce rowerowej i chodniku.

Przypomnijmy, że wspomniana ścieżka rowerowa powstała w 2019 roku. Liczy sobie około 7 kilometrów długości. Urząd Gminy przeznaczył na jej budowę około 5,4 mln złotych.