Czworonożny ratownik wodny

Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy rozpoczęła starania o zakupienie i wyszkolenie psa specjalizującego się w ratownictwie wodnym. Niestety są to ogromne koszty, stąd też apel druhów o pomoc w zakupieniu i wyszkoleniu. Pies będzie uczestniczył również w akcjach na terenie gm. Jabłonna.

Na naszym terenie mamy aż 3 rzeki. W sezonie przebywa tam mnóstwo osób, korzystających z uroków zarówno Wisły, Narwi jak i Wkry. Prowadzimy patrole w miejscach niebezpiecznych a w razie potrzeby jesteśmy gotowi nieść pomoc każdemu, kto będzie jej potrzebować. Taką pomoc może też nieść pies rasy labrador, którego chcemy pozyskać i wyszkolić do działań na wodzie mówi wiceprezes Norbert Wysocki z OSP Ratownictwo Wodne.

Każdy kto chce wspomóc zakup i szkolenie czworonoga może dokonać wpłaty na konto OSP Ratownictwo Wodne dokonując przelewu na numer konta: 80 1240 3480 1111 0010 6329 8838 z dopiskiem: PIES. Pieniądze można przekazać również w stanicy wodnej przy ulicy Księstwa Warszawskiego 1 w Modlinie Twierdzy, gdzie mieści się siedziba OSP Ratownictwo Wodne.