Chciał ukraść towar za 9 złotych. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jabłonnie zostali wezwani do kradzieży sklepowej do jednego z marketów na terenie gminy. Pracownik ochrony wskazał policjantom 38-latka, który dopuścił się kradzieży towaru na kwotę 8,99 złotych. Podczas interwencji okazało się jednak, że złodziej ma na sumieniu nie tylko kradzież. Policjanci znaleźli u niego narkotyki.

Jabłonowscy policjanci zostali powiadomieni przez dyżurnego komisariatu, że w jednym z marketów doszło do kradzieży. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu pracownik ochrony wskazał policjantom 38-latka, który dopuścił się kradzieży towaru na kwotę 8,99 złotych.

– Podczas interwencji wywiadowcy zauważyli, że mężczyzna jest bardzo pobudzony i nerwowy. Wszystko wskazywało na to, że 38-latek może znajdować się pod wpływem środków psychotropowych. Idąc tym tropem dokonali kontroli osobistej mężczyzny i wtedy w jednej z kieszeni odzieży ujawnili 4 torebki foliowe z białym proszkiem. Mieszkaniec powiatu został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Po zbadaniu i zważeniu białej substancji policjanci potwierdzili, że w woreczkach znajduje się blisko 3 gramy metamfetaminy – informuje KPP Legionowo.

Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania środków psychoaktywnych. Teraz może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei za kradzież mężczyzna został ukarany mandatem.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/e.b./KPP Legionowo