Chciał ukraść akumulator do elektronarzędzi. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

34-letni mężczyzna odpowie za kradzież, której dokonał kilka dni temu w jednym z jabłonowskich marketów. Jego łupem padł akumulator do elektronarzędzi o wartości blisko 800 złotych. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

– Dyżurny jabłonowskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży akumulatora w jednym z jabłonowskich marketów. Skierowany do placówki handlowej dzielnicowy zastał na miejscu pracownika ochrony, który pilnował sprawcy. Z jego relacji wynikało, że ujęty mężczyzna z półki sklepowej zabrał akumulator do elektronarzędzi, a następnie nie płacąc próbował opuścić teren sklepu. Całą sytuację obserwował pracownik ochrony, który ujął mężczyzn i przekazał w ręce przybyłego na miejsce policjant – informuje kom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.

Sprawcą kradzieży okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Tam, po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych, usłyszał zarzut kradzieży akumulatora o wartości blisko 800 złotych. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Przypominamy, za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w powyżej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Źródło: KPP Legionowo