Bank zlikwidował bankomat w Jabłonnie

Od blisko miesiąca na Skwerze Armii Krajowej w Jabłonnie nie ma już bankomatu. Jak okazuje się, została podjęta decyzja o jego likwidacji.

– Urządzenie to zostało zlikwidowane w dniu 20.09 br. Pragnę jednak zapewnić, że każdą tego rodzaju decyzję poprzedzamy wnikliwą analizą wielu czynników odnoszących się do aktualnych i przeszłych aspektów funkcjonowania tego typu urządzeń w danej lokalizacji. Nie są to decyzje łatwe. To, czy dany bankomat zostaje w dotychczasowym miejscu czy nie, zależy przede wszystkim od liczby klientów, którzy z niego korzystają. Ogólne trendy na rynku bankomatowym determinują obecnie głównie dwa czynniki: zmniejszająca się ilość transakcji gotówkowych oraz wzrastający ruch w obszarze płatności mobilnych. Te tendencje nie omijają również niektórych naszych urządzeń… – informuje Jarosław Fotek, wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Legionowie.

Jarosław Fotek dodaje, że „aktualnie, mając na względzie powyższe uwarunkowania, Bank nie planuje uruchomienia bankomatu na terenie m. Jabłonna”.

– Niezależnie jednak od dostępności bankomatu zachęcamy naszych Klientów z terenu m. Jabłonna i okolic do korzystania z usług Oddziału Banku w siedzibie Urzędu Gminy Jabłonna przy ul. Modlińskiej 152, jak również z kanałów elektronicznych (bankowości internetowej i mobilnej) oraz realizacji transakcji bezgotówkowych z użyciem kart płatniczych. Zapraszamy także do korzystania z innych bankomatów Banku Spółdzielczego w Legionowie oraz bezpłatnej sieci bankomatowej Planet Cash, Banku BPS S.A. i SGB S.A. – kontynuuje Jarosław Fotek.

Szczegółowy wykaz bankomatów bez prowizji znajduje się TUTAJ.