Bezpiecznej na Leśnej w Bożej Woli

Po wielu latach pism, interpelacji i wniosków udało się częściowo rozwiązać problem niebezpiecznego skrzyżowania ul. Leśnej w Bożej Woli z drogą wojewódzką nr 630. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich namalował lewoskręt i pasy. Do wykonania pozostało jeszcze dojście do chodnika.

W czwartek, 26 lipca w okolicy ul. Leśnej trwały prace związane z wykonaniem lewoskrętu. Od lat o jego realizację prosili mieszkańcy tamtej części Bożej Woli, twierdząc, że poprawi on znacznie bezpieczeństwo. Do tej pory samochody jadące w kierunku Warszawy i skręcające w ul. Leśną, blokowały ruch. Często też dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, kiedy podczas skrętu w lewo, samochód jadący z tyłu, próbował wyprzedzać auto wykonujące manewr skrętu.

– Przez kilka lat składałam interpelacje w tej sprawie na Komisji Bezpieczeństwa, do wójta czy do zarządcy drogi w sprawie powstania lewoskrętu. Cieszę się, że zarządca drogi przychylił się do moich interpelacji, które popierali także inni radni i przedstawiciele urzędu – mówi radna Teresa Gałecka.

MZDW wykonał również przejście dla pieszych. Obecnie prowadzi ono z rowu do rowu, przez co osoby starsze bądź niepełnosprawne mogą mieć problem z przejściem przez ulicę w wyznaczonym miejscu. Radna zapewnia jednak, że będzie przygotowywała kolejne interpelacje.

CHR_4424

– Widziałam te pasy. Do tej pory w tym miejscu nie było żadnego przejścia dla pieszych, więc już nawet jego powstanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Kierowcy widząc przejście, będą zwalniać. Oczywiście będę apelować o to, żeby powstało bezpieczne dojście do znajdującego się niedaleko chodnika – mówi T. Gałecka.

Mimo że niezbędne są jeszcze niewielkie inwestycje, to od wczoraj w okolicy ul. Leśnej i tak już jest bezpieczniej. A to jest najważniejsze!

Jabłonna Dla Mieszkańców