Areszt za włamanie do salonu optycznego

Na trzy miesiące trafił do aresztu 40-latek podejrzany o włamanie do salonu optycznego w Legionowie. Mężczyzna został rozpoznany i zatrzymany przez dzielnicowego z Jabłonny, kiedy ten interweniował w sprawie kradzieży w jednym z marketów. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu legionowskiego grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

9 kwietnia w godzinach nocnych nieznany mężczyzna włamał się do salonu optycznego w Legionowie. Sprawca po podważeniu drzwi wejściowych z salonu zabrał m.in. 400 sztuk markowych okularów przeciwsłonecznych. Pokrzywdzona straty oszacowała na kwotę blisko 200 tysięcy złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej oraz dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego policjanci wytypowali 40-letniego mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Kryminalni, dążąc do zatrzymania włamywacza, kolejno sprawdzali adresy, pod którymi mógł przebywać mężczyzna. Kilka dni po zdarzeniu w jednym z mieszkań policjanci odnaleźli i zabezpieczyli cześć skradzionych okularów. Funkcjonariusze dalej pracowali na zatrzymaniem sprawcy włamania. Z wizerunkiem podejrzewanego oraz jego personaliami zapoznani zostali wszyscy policjanci z powiatu legionowskiego.

W miniony piątek dzielnicowy z Jabłonny został wezwany na interwencje do jednego z marketów. Tam ochrona ujęła sprawcę kradzieży drobnych artykułów spożywczych i technicznych. Kiedy tylko policjant zobaczył złodzieja sklepowego, od razu jego twarz skojarzył z wizerunkiem osoby podejrzewanej o włamanie do salonu optycznego w Legionowie. Jednak mężczyzna podał policjantowi zupełnie inne dane, okazał również dokument tożsamości i mimo że zdjęcie było zupełnie inne nadal obstawał przy fałszywych danych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Dopiero tam przyznał się do kłamstwa i posługiwania dokumentem znajomego oraz podał prawdziwe dane, które zostały potwierdzone w policyjnym systemie.

40-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył kradzieży z włamaniem do salonu optycznego w warunkach recydywy, drugi tworzenia fałszywych dowodów poprzez posługiwanie się danymi oraz dokumentem tożsamości innej osoby, kierując przeciwko niej ściganie za wykroczenie. Na wniosek śledczych i Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza i kradzież sklepową mężczyzna został ukarany mandatami karnymi.

Źródło i fot.: podkom. Justyna Stopińska/ea/KPP Legionowo