AKCJA ZNICZ. Pijany rekordzista zatrzymany w Jabłonnie

1 nietrzeźwy kierujący, 4 rowerzystów pod wpływem alkoholu, 1 kierujący z orzeczonym przez sąd zakazem prowadzenia oraz 7 niegroźnych kolizji drogowych – to bilans wtorku i środy na drogach w naszym powiecie. Rekordzistą pod względem spożytego alkoholu okazało się 55-latek, który wsiadł na rower i jechał ul. Zegrzyńską w Jabłonnie  mając 1,5 promila. Akcja „Znicz” trawa nadal.

Policjanci z Komendy Powiatowej  Policji wspólnie ze strażnikami miejskimi z Legionowa, jak co roku, czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz wszystkich odwiedzających groby bliskich, pełniąc służbę w rejonach cmentarzy. Ponadto na ulicach osiedli pojawiły się dodatkowe patrole prewencji, a na drogach powiatu swoją działalność wzmogła legionowska drogówka.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podsumowując działania „Znicz 2017” w ciągu ostatnich dwóch dni podkreślają, że na drogach naszego powiatu było  spokojnie i bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci wzywani byli do 7 niegroźnych kolizji.  Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń ciała.

– Niestety nie obyło się bez zatrzymań osób, które zdecydowały się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Wczoraj po 13.00 w Skierdach policjanci z komisariatu w Jabłonnie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Badanie alkomatem u 38-letniego mężczyzny wykazało 0,8 promila alkoholu – mówi Emilia Kuligowska z KPP Legionowo.

Mundurowi zatrzymali 4 rowerzystów, którzy pomimo faktu wcześniejszego spożywania alkoholu zdecydowali się na jazdę swoim jednośladem. Rekordzistą okazało się 55-latek, który wsiadł na rower i jechał ul. Zegrzyńską w Jabłonnie  mając 1,5 promila alkoholu.
Policjanci  z komisariatu w Wieliszewie zatrzymali do kontroli drogowej renault. Jak się okazało wobec 46-letniego kierującego Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, od marca tego roku do 2020 roku.

Policjanci drogówki zatrzymali też 5 praw jazd za przekroczenie dopuszczalnej  prędkości w obszarze zabudowanym. Najwięcej na liczniku miał 22-letni mieszkaniec Warszawy, który w Dosinie na ul. Zegrzyńskiej jechał z prędkością 110 km/h, gdzie obowiązywała prędkość 50 km/h. Mężczyźnie na 3 miesiące zostało zatrzymane prawo jazdy.

Wczoraj policjanci wydziału kryminalnego w Legionowie  zatrzymali dwie osoby, które były poszukiwane i wydano wobec nich nakazy doprowadzenia.  Natomiast policjanci z komisariatu w Nieporęcie w Piasecznie zatrzymali 42-latka mieszkańca Nieporętu, który na podstawie listu gończego był poszukiwany przez legionowski sąd w celu odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Zdarzeń kryminalnych  związanych z obchodami Dnia Wszystkich Świętych policjanci nie odnotowali.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Policja