730 kontroli na drogach

Policja ponownie przeprowadziła na terenie powiatu legionowskiego akcję „Trzeźwy poranek – nie kieruję na kacu”. 730 kontroli, 1 nietrzeźwy kierujący oraz 2 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pomimo cofniętych uprawnień to efekty poniedziałkowej akcji.

W poniedziałek, 15 stycznia policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek – nie kieruję na kacu”. Działania policjantów z legionowskiej drogówki i podległych komisariatów wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji skierowane są na przebadanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami.

Były to już drugie takie działania w ciągu ostatnich dni. Policjanci  skontrolowali 730 kierujących. W ręce policji wpadł 1 nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego oraz 2 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień.

– O godz. 7.30 na ul. Strużańskiej w Legionowie 52-letni kierujący oplem, mieszkaniec powiatu wołomińskiego został zbadany urządzeniem badającym trzeźwość. Alkomat wskazał u mężczyzny 1.3 promila.  Wkrótce usłyszy on zarzuty. Grozi mu kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów – informuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy w KPP Legionowo.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. KPP Legionowo