Nowosiński nie zgadza się z wójtem

Uchwalony budżet gm. Jabłonna na 2018 rok różni się od tego, który przygotował wójt Chodorski. Radni dokonali w nim wielu zmian, które nie spodobały się wójtowi. Nawet radny Wojciech Nowosiński, który startował w wyborach z komitetu Chodorskiego, głosował nie po myśli wójta!

Co roku w grudniu odbywa się sesja Rady Gminy, podczas której pod głosowanie poddawany jest budżet na kolejny rok. W gm. Jabłonna wszyscy przyzwyczaili się do tego, że radni mają inne spojrzenie na rozwój lokalnego samorządu aniżeli wójt i dokonują szeregu zmian w projektach przygotowywanych przez Jarosława Chodorskiego. Podobnie było ostatnim razem.

Nikt jednak nie spodziewał się, że nawet Wojciech Nowosiński, który o mandat radnego ubiegał się startując w 2014 roku z komitetu J. Chodorskiego, będzie głosował inaczej aniżeli życzył sobie tego wójt.

J. Chodorski nie zgodził się m.in. na zmniejszenie o 70.000 zł środków przeznaczonych na zakup samochodu służbowego, zmniejszenie kwoty przeznaczonej na wynagrodzenia urzędników o 450.000 zł czy zdjęcie 200.000 zł z adaptacji projektu gimnazjum na potrzeby budowy przedszkola gminnego w ramach budowy CEKS – III etap i przeznaczenie tych pieniędzy na zakup działki w sąsiedztwie przedszkola w Chotomowie od zgromadzenia sióstr zakonnych. Mimo że wójtowi zależało, aby żaden z tych wniosków nie przeszedł, W. Nowosiński poparł każdy z nich.

Postawa radnego z pewnością nie spodobała się wójtowi, który notował jak radni głosują.

Jabłonna Dla Mieszkańców