ZTM nie będzie czekał na uchwałę w sprawie 731

Jeszcze do 27 grudnia będzie funkcjonował przystanek na terenie pętli autobusowej na ul. Akademijnej w Jabłonnie. Dzień później autobusy linii 731 będą jeździć nową trasą. Zarząd Transportu Miejskiego nie będzie czekał na podjęcie uchwały przez Radę Warszawy.

– Od 28 grudnia autobus 731 będzie jeździł nową trasą – ul. Politechniczną, Przylesie, Szkolną i Marmurową – poinformował Urząd Gminy.

Jeszcze na początku grudnia ZTM w Warszawie zapowiadał, że uruchomienie nowej trasy nastąpi najwcześniej w styczniu 2016 r.

– Do zmiany trasy linii potrzebna jest uchwała Rady Warszawy wyznaczająca na jej trasie nowy przystanek graniczny. Uchwała zostanie podjęta dopiero na sesji 14 stycznia. W związku z tym nawet termin 1 stycznia nie jest obecnie terminem realnym – odpowiedział wtedy Igor Krajnow z ZTM.

We wtorek okazało się, że ZTM w trybie awaryjnym wypuści autobusy na nową trasę już od 28 grudnia.

– Tryb awaryjny został wymuszony sytuacją nagłą, w której nie możemy czekać na formalną uchwałę. Tą sytuacją jest likwidacja pętli. Uchwała zostanie podjęta i usankcjonuje stan wprowadzony w trybie awaryjnym – stwierdził Igor Krajnow z ZTM.

Obecnie trwa demontaż kostki brukowej na pętli na ul. Akademijnej, wkrótce także wiata przystankowa zostanie zdemontowana i przeniesiona w miejsce przystanku na ul. Przylesie naprzeciwko sklepu Żabka. Przystanek, z którego korzysta autobus linii 731 będzie jednak funkcjonował do 27 grudnia włącznie.

Jabłonna Dla Mieszkańców