Zmiany w Radzie Gminy. Syguła mało merytoryczny?

Pojawiają się pierwsze zawirowania w Radzie Gminy. W poprzednim miesiącu Marta Lipińska zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Komisji Bezpieczeństwa Publicznego. Czy dojdzie do zmian również w Komisji Oświaty, Kultury i Sportu?

Podczas listopadowego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa radna M. Lipińska zrezygnowała z funkcji przewodniczącej. Jej miejsce zajął Zenon Chojnacki.

Coraz głośniej mówi się, że może dojść również do zmiany na przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, którym obecnie jest Arkadiusz Syguła. W nieoficjalnych rozmowach radni oraz mieszkańcy przyznają, że A. Syguła prowadzi posiedzenia w sposób zbyt emocjonalny, przez co zdarza się, że nie może zapanować nad porządkiem.

– Mam wrażenie, że pan Syguła zamiast skupić się na merytoryce i argumentach, woli krzyczeć. Czy tak powinien robić przewodniczący Komisji Oświaty? Może lepiej dać szansę radnemu Krajewskiemu, który na co dzień jest dyrektorem szkoły w Warszawie? Na pewno ma większą wiedzę na temat oświaty niż obecny przewodniczący – mówi nam rodzic, którego dziecko uczęszcza do jednej z jabłonowskich szkół.

Także podczas sesji Rady Gminy A. Syguła swoimi wypowiedziami często zaognia konflikty. M.in. już w lutym wójt Jarosław Chodorski poprosił radnego o spokojniejsze rozmowy ze starostwem.

– Prosiłbym pana o delikatność, żeby nie powodować jakiegoś konfliktu między gm. Jabłonna a starostwem powiatowym, jaki był do tej pory. Bardzo prosiłbym, żeby pan delikatnie załatwiał swoje sprawy – powiedział do radnego wójt Chodorski.

Jabłonna Dla Mieszkańców