Zrujnowana Modlińska 130. Tam nadal są lokatorzy!

– Mieszkam tu od 1964 roku, płacę regularnie, za nic nie jestem winna i serce mnie boli, że zostałam potraktowana jak nie wiadomo kto – mówi nam mieszkanka zrujnowanego budynku przy ul. Modlińskiej 130 w Jabłonnie. Mimo wielokrotnie składanych obietnic o przeprowadzce, dwuosobowa rodzina nadal mieszka w budynku stwarzającym zagrożenie budowlane.

Po serii artykułów na temat budynku komunalnego przy ul. Modlińskiej 130, które ukazały się w poprzednim roku na portalu Jabłonna Dla Mieszkańców, Urząd Gminy zaczął przenosić kolejnych lokatorów w bezpieczniejsze lokalizacje. W dawnej porodówce pozostały tylko dwie rodziny. Jedna z nich to dwie kobiety w wieku ok. 50 i 70 lat.

– Wczoraj byli tu konserwatorzy zabytków. Pokazałam im piwnicę, pytali czy mogą wejść do mojego mieszkania i robili zdjęcia. Pan wójt nie chciał ze mną rozmawiać – słyszymy od naszej rozmówczyni.

Jak poinformowała gmina, we wtorek przedstawiciele Wojewódzkiego Mazowieckiego Konserwatora Zabytków odbyli wizję, podczas której sprawdzali stan techniczny budynku. Uczestniczył w niej także wójt Chodorski.

W dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy lokatorzy opuszczą ul. Modlińską 130. Gmina zamierza zaproponować jednej z rodzin aktualnie odnawiany lokal przy ul. Modlińskiej 150. Rodzina zapowiada jednak, że nie zgodzi się na zamianę, ponieważ urząd chce zaproponować jej gorsze warunki aniżeli ma teraz.

– To mieszkanie jest mniejsze o kilkanaście metrów od tego, co mamy. W pokoju nawet nie zmieszczą się dwa łóżka, tylko musiałabym kupić materac i rozkładać na noc. Kuchnia jest mała, nawet stół się nie zmieści. Łazienka też jest malutka – mówi nam jedna z pań. – W swoim mieszkaniu może nie mam luksusów, ale jeszcze nikt nie powiedział, że nie jest zadbane. Chciałabym po prostu mieszkać po ludzku, a nie być rzucana z jednej dziury w drugą jeszcze gorszą – dodaje,

W poprzednim tygodniu zapytaliśmy Urząd Gminy, kiedy mieszkanki mogą spodziewać się przeprowadzki. Pytanie pozostało jednak bez odpowiedzi.

Jabłonna Dla Mieszkańców