Zostań Miss Polonia! W weekend casting na Białołęce

Miss Polonia 2019 z Jabłonny albo Chotomowa? Korona najpiękniejszej Polki dla mieszkanki naszej gminy? To możliwe! Wystarczy przyjść w ten weekend do Galerii Północnej w Warszawie i wziąć udział w castingu. 

– Zapraszamy na eliminacje do konkursu Miss Polonia Warszawy 2019! Casting odbędzie się w dniach 25 i 26 maja 2019 roku w Galerii Północnej w Warszawie w godzinach 12-19. Udział może wziąć każda bezdzietna panna, która ukończyła 18 rok życia, a nie skończyła 26 lat. Powinna posiadać obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię. Kandydatki obowiązuje brak tatuaży i widocznych blizn na ciele. Na casting prosimy zabrać szpilki i mieć na sobie ubranie podkreślające sylwetkę. Zapraszamy! – czytamy na stronie konkursu Miss Polonia.

W tym roku Galeria Północna stanie się również miejscem gali regionalnego finału Konkursu Miss Polonia 2019. Odbędzie się on 8 czerwca o godz. 16.30. Zwyciężczyni i laureatki regionalnych eliminacji w Galerii Północnej wezmą udział w kolejnych etapach wyborów Miss Polonia 2019.

– Uczestniczki zostaną ocenione przez profesjonalne jury, w którym zasiądzie m.in. Agat Biernat, Miss Polonia 2017 i Milena Sadowska, Miss Polonia 2018. Konkurs odbędzie się na parterze, w pasażu przy wejściu od strony ulicy Trakt Nadwiślański. W części artystycznej pokazu wystąpi Baranowsky finalista program The Voice of Poland. Wstęp wolny! – informuje Urząd Dzielnicy Białołęka.

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego obecny kształt i misja zostały oparte na ponad 80-letniej tradycji organizacji wyborów najpiękniejszej Polki. Kiedy literat Tadeusz Boy-Żeleński wymyślał nazwę „Miss Polonia”, nie mógł przypuszczać, że będzie częścią wydarzenia, które osiągnie międzynarodowy sukces, a także skupi na sobie uwagę milionów obserwatorów z całego świata. W ciągu 90 lat istnienia konkursu, tytuł i koronę Miss Polonia nosiło aż 39 Polek. Korona jest trofeum przechodnim, natomiast tytuł przyznawany jest dożywotnio. Królowa otrzymuje wyjątkowe trofeum – bursztynową koronę, specjalne zaprojektowaną z myślą o Najpiękniejszej Polce. Laureatki Miss Polonia reprezentują nasz kraj w najważniejszych, międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Universe i Miss Grand International.

Dla wielu Polek konkurs Miss Polonia był początkiem wspaniałej kariery: Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Bogna Sworowska, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska, Izabella Krzan, Agata Biernat i wiele innych. Obecnie panującą Miss Polonia jest Milena Sadowska.

– Miss Polonia to kobieta nie tylko piękna, ale również inteligentna, elokwentna, która nie jest obojętna na pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Miss Polonia aktywnie wspiera działalność charytatywną pomagając domom dziecka, fundacjom, dzieciom chorym i biednym. Miss Polonia wspiera też kampanie i akcje społeczne oraz propaguje zdrowy tryb życia – mówią organizatorzy.

Fot. Miss Polonia