Znęcał się nad żoną. Ma nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie w trakcie piątkowej interwencji zatrzymali 67-letniego mieszkańca gm. Jabłonna. – Mundurowi ustalili, że zatrzymany mieszkaniec nie tylko ubliżał swojej żonie, poniżał ją, ale również groził pobiciem i wyrzuceniem z domu. Zgłaszająca przyznała, że mąż niejednokrotnie ją bił. Kobieta wyjaśniła, że taka sytuacja trwa od 3 lat – informuje KPP w Legionowie.

W ubiegły piątek, przed godziną 17.00 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Po przyjeździe pod wskazany adres wynikało, że zameldowany tam mężczyzna znowu dopuścił się przemocy wobec swojej żony. Po rozmowie z kobietą, policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 67-latka.

W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że zatrzymany mieszkaniec gm. Jabłonna nie tylko ubliżał swojej żonie, poniżał ją, ale również groził pobiciem i wyrzuceniem z domu. Zgłaszająca przyznała, że mąż niejednokrotnie ją bił. Kobieta wyjaśniła, że taka sytuacja trwa od 3 lat.

Policjanci złożyli w Prokuraturze Rejonowej zebrane w tej sprawie materiały. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, dodatkowo otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania zajmowanego z żoną, zakaz zbliżania się do nich i kontaktowania w jakiejkolwiek formie. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Agata Halicka/KPP Legionowo