WOŚP w Jabłonnie. Zebrano ponad 41 tysięcy złotych

Mimo przenikliwego chłodu, wolontariusze dzielnie kwestowali podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie całej gminy. W ostatnią niedzielę zebrano ponad 41 tysięcy złotych.

Podczas jubileuszowego 30. finału WOŚP mieszkańcy naszej gminy zbierali środki na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci. Finałowa impreza zorganizowana przez „Sztab nr 6593 – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jabłonnie” odbyła się w nowej hali sportowej w Chotomowie. Mimo deszczowej aury atmosfera była wyjątkowo gorąca a na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. – Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali członkowie sztabu z dyrektorem OSiR Jabłonna Michałem Smolińskim na czele oraz wójt gm. Jabłonna Jarosław Chodorski – informuje Urząd Gminy Jabłonna.

Przez cały dzień trwały cieszące się ogromnym zainteresowaniem aukcje przedmiotów przygotowanych przez dzieci ze szkół z naszej gminy oraz ofiarowanych przez licznych darczyńców. Licytacje prowadziła z niezrównanym zaangażowaniem i powodzeniem radna Aneta Mrozek.

Program atrakcji rozpoczął pokaz karate przygotowany przez najmłodszych wychowanków instruktora Huberta Palaka z „Klubu Karate AKA”. Podziwialiśmy też wspaniałe układy choreograficzne, które zaprezentowały zjawiskowe dziewczęta z Bds Cheerleaders / Brothers Dance Studio oraz niezwykle widowiskowy pokaz naukowy przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Chotomowa. Ogromne zainteresowanie wzbudził także 17-letni motorowodny Mistrz Polski Jakub Rochnowski i imponujące łodzie, na których zdobywa kolejne mistrzowskie tytuły, które można było obejrzeć na ekspozycji przygotowanej przed budynkiem hali sportowej. Uczestnicy finału mieli także okazję posłuchać młodego i niezwykle utalentowanego pianisty Janka Kopczyńskiego oraz występu rockowych zespołów „Kogo to Obchodzi” i „Parafrazers.”. Serca widzów skradł także swoim występem porywający i pełen pozytywnej energii duet wokalistki Oliwii Rusin i Leona Wojtachni.

Imprezę uświetniła swą obecnością liczna reprezentacja nieustraszonych druhen i druhów z OSP Jabłonna i OSP Chotomów, a także harcerze ze środowiska 264 Warszawskich i Chotomowskich Drużyn Harcerskich.

Na stoiskach przygotowanych przez rodziców i uczniów z gminnych szkół podstawowych na uczestników imprezy czekały wspaniałe ciasta, desery i inne przysmaki. Szczególnym powodzeniem cieszyły się też wyborne kanapki na stoisku przygotowanym przez Przedszkole Gminne i Żłobek Gminny w Chotomowie oraz pyszne kiełbaski z grilla. Imprezę wsparli liczni przedsiębiorcy, między innymi: firma budowlana Zab-Bud, Delikatesy Fenix, Zbigniew Mróz Roboty Ziemne – Budowlane Mróz, Zakłady Mięsne Lenarcik, Sewteam oraz firma Develey Polska. Swego wsparcia organizatorom udzielili także radni i sołtysi gm. Jabłonna, a w szczególności: przewodniczący Rady Gminy Wojciech Nowosiński, radna Joanna Doktor, radny Tomasz Rybałko, sołtys Agnieszka Liśkiewicz z Suchocina oraz sołtysi Sylwester Machnio z Chotomowa i Marek Sarnowski z Rajszewa.

Prawdziwą furorę wśród najmłodszych zrobiło stoisko z popcornem przygotowane przez Sołectwo Trzciany i obsługiwane przez sołtysa Trzcian Ryszarda Doktora. Na odwiedzających czekały także stoiska z rękodziełem i warsztatami florystycznymi, a chętni mogli dopisać się do rejestru dawców szpiku na stoisku Fundacji DKMS. Dla przedszkolaków przygotowano zawody sportowe, a najmłodsi bawili się na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

Na szczególne uznanie zasługują jednak przede wszystkim biorący w akcji wolontariusze, którzy mimo przejmującego chłodu dzielnie kwestowali na terenie całej gminy. Dzięki ich zaangażowaniu i ofiarności mieszkańców gminy Jabłonna zebrano ponad 41 tysięcy złotych!

Źródło: Gmina Jabłonna