Znamy wyniki wyborów w Janówku Drugim

Janówek Drugi jest pierwszą wsią na terenie gm. Jabłonna, w której odbyły się wybory na sołtysa i do Rady Sołeckiej w nowej kadencji. Mieszkańcy tłumnie przybyli na wybory. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

W sobotę, 7 marca o godz. 17.00 w Janówku Drugim rozpoczęło się zebranie wyborcze, podczas którego mieszkańcy mieli wybrać nowego sołtysa oraz Radę Sołecką. Zainteresowanie wyborami było ogromne, wiele osób już nie mieściło się w kontenerze i musiało przysłuchiwać się przebiegowi zebrania z zewnątrz.

Najpierw przeprowadzono głosowanie na sołtysa. Został nim Mirosław Podgrudny, który zdobył 63 głosy. Pozostałe kandydatki, czyli Teresa Grycz i Marzena Łuba, otrzymały odpowiednio 7 i 24.

– Pragnę bardzo podziękować za dokonany wybór. Tak liczna grupa mieszkańców, zgromadzona na wyborach, świadczy, że w dalszym ciągu powinniśmy pracować dla naszej wsi. Chciałbym podziękować swoim kontrkandydatkom i zaprosić do wspólnej pracy, ponieważ mamy jeszcze dużo do zrobienia. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie układała się dobrze – mówił pan Podgrudny.

Mirosława Podgrudnego wsparła radna Teresa Gałecka: – Gratuluję nowemu sołtysowi Janówka Drugiego. Jestem dumna z mieszkańców, ponieważ pan Mirek jest godnym kandydatem, który może zastąpić byłego sołtysa. Pan Waldemar Mróz zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, dbał o wieś, ale wiem, że również pan Mirek będzie robił to samo. Mieszkańcy będą bardzo zadowoleni z tego wyboru.

Następnie wybrano nową Radę Sołecką, w której skład weszli: Ewa Baranowska (48 głosów), Jerzy Tyszkiewicz (48), Bożena Tyburska (46), Andrzej Szczodrowski (42) i Agnieszka Małkiewicz (32). W wyborach wystartowali także: Janusz Dworak (23), Małgorzata Marjańska (21), Mirosław Mróz (22) i Joanna Tyszkiewicz (24).

Gratulujemy mieszkańcom wysokiej frekwencji podczas zebrania, natomiast sołtysowi i członkom Rady Sołeckiej zwycięstwa w wyborach!

Fotorelacja z zebrania znajduje się TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców