Znamy wyniki wyborów w Chotomowie

Mieszkańcy Chotomowa nie chcieli zmiany sołtysa i większość z nich opowiedziała się za Arturem Oleksiakiem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami wyborów sołeckich.

W piątek, 20 marca w Chotomowie odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego mieszkańcy mieli wybrać sołtysa i Radę Sołecką na nową kadencję. W filii GCKiS pojawiły się tłumy.

W wyniku głosowania funkcję sołtysa objął ponownie Artur Oleksiak, za którym opowiedziały się 152 osoby. Aneta Mrozek otrzymała 96 głosów, Dariusz Parol 71, a Marian Budziak 7.

– Chciałbym serdecznie podziękować za zaufanie. Państwa wybór jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Nie spodziewałem się, że podczas dzisiejszych wyborów zjawi się aż tak wielu mieszkańców. Musicie mi wybaczyć, że nie powiem nic więcej, ale postaram się ochłonąć na następne zebranie – skomentował wyniki Artur Oleksiak.

W trakcie zebrania wybrano również Radę Sołecką. W jej skład weszli: Renata Niemyjska (166 głosów), Tomasz Rybałko (165), Beata Grabowska (143), Mariusz Grzybek (143), Grażyna Andriasyan (127), Barbara Niemyjska (126) i Teresa Rudnicka (121). W wyborach uczestniczyli także: Hanna Jędrzejczak (52), Piotr Kubacki (108), Paweł Lewandowski (65), Katarzyna Oleksiak-Kut (119), Aneta Senkowska (112) i Danuta Zych (114).

Warto odnotować, że dzisiaj komisja wyborcza stanęła na wysokości zadania i skrupulatnie sprawdzała dokumenty tożsamości, zanim wydawała wyborcom karty do głosowania. Było to o tyle ważne, że jeszcze dwa dni wcześniej na zebraniu wiejskim w Trzcianach, wydano wójtowi – będącemu mieszkańcem tamtego sołectwa – kartę do głosowania bez okazania dokumentu tożsamości, co jest niezgodne z przepisami.

Jednocześnie gratulujemy sołtysowi i członkom Rady Sołeckiej zwycięstwa w wyborach, a mieszkańcom świetnej frekwencji.

Fotogaleria z wyborów w Chotomowie znajduje się TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców