Znamy oficjalną kwotę zbiórki dla WOŚP

11 stycznia uczniowie gimnazjum w Chotomowie zaangażowali się w kwestowanie na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Chotomowie, Jabłonnie i okolicznych miejscowościach udało się zebrać 8151 złotych i 34 grosze!

Z okazji 23. Finału WOŚP młodzież przygotowała również wyjątkowy program artystyczny, który rozpoczął się o godz. 13.00 w sali gimnastycznej gimnazjum w Chotomowie.

M.in. talent wokalny zaprezentowała Karolina Strupczewska w nastrojowej piosence Malukah pt. „Beaty of Dawn”. Kiedy ustały gorące brawa, na scenę weszła grupa dziewcząt ćwicząca pod kierunkiem Moniki Domian. Dziewczęta tańcem wyraziły, jak cenne jest zdrowie i jak należy o nie dbać.

W tanecznym, rozgrzewającym klimacie utrzymany był również kolejny pokaz układów zumby, które przygotowały uczennice Eweliny Kościeszy. Nie zabrakło również oczekiwanego przez publiczność tańca breakdance wykonanego przez Pawła Górkę z klasy IIb i absolwenta gimnazjum – Przemka Modzelewskiego.

Muzyczną część pokazu zakończył występ uczennic z klasy Ic, które zaprezentowały się w piosence Jamala pt. „Peron”. Nie był to jednak koniec programu, na scenie pojawili się bowiem uczniowie ze szkolnego kabaretu „Oj tam”, którym opiekuje się Anna Grzywacz. Widownia nie tylko otrzymała dawkę dobrego humoru, lecz także mogła podziwiać talent młodych aktorów.

Na terenie budynku gimnazjum działała kawiarenka oferująca chrupiące gofry, pyszne, domowe ciasta, gorące napoje i soki. Mnóstwo emocji dostarczało stanowisko z loterią fantową. Dla najmłodszych przygotowany został kącik malucha, gdzie można było liczyć na oryginalny i niepowtarzalny makijaż twarzy.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie