Zmiany w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim. 160 łóżek dla zakażonych koronawirusem

W szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim zostanie wydzielonych 160 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 stanowisk do intensywnej terapii.

– Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta informuje, że decyzją Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, w najbliższym czasie w Nowodworskim Centrum Medycznym w Nowym Dworze Mazowieckim wydzielonych zostanie 160 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 stanowisk do intensywnej terapii wyposażonych w kardiomonitory, z możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Zgodnie z decyzją, zmiany potrwają do odwołania na terytorium Polski stanu epidemii – przekazał na Facebooku Krzysztof Kapusta, starosta nowodworski.

Krzysztof Kapusta dodał, że ta „decyzja skutkuje koniecznością wprowadzenia dużych zmian organizacyjnych w nowodworskim szpitalu. Z pewnością odczuje je wielu mieszkańców, którzy obecnie korzystają z diagnostyki i leczenia w placówce”. – Dyrekcja oraz personel Centrum stają po raz kolejny w obliczu wyzwania zorganizowania pracy szpitala tak, aby w możliwie najbardziej efektywny sposób zabezpieczać potrzeby zdrowotne lokalnej społeczności – stwierdził starosta.