Zmiana sołtysa w Suchocinie

Robert Liszewski został nowym sołtysem Suchocina. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Czecha. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego zebrania wyborczego.

W piątek, 27 marca w Suchocinie odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego mieszkańcy mieli wybrać sołtysa i Radę Sołecką. O funkcję sołtysa ubiegał się tylko jeden kandydat – Robert Liszewski, który zebrał 27 głosów na 28 możliwych.

W trakcie przemowy nowy sołtys zapewnił, że chce pracować dla wsi, z którą utożsamia się. Zamierza kontynuować pracę poprzedniego sołtysa, jak i współpracować z Radą Sołecką. Dostrzega również potrzeby sołectwa.

R. Liszewski zastąpił na stanowisku sołtysa Z. Czecha, który pełnił tę funkcję w I, III, IV, V i VI kadencji. Ustępujący sołtys postanowił nie kandydować ze względu na problemy zdrowotne. Z. Czech doprowadził m.in. do wykupu działki w Suchocinie, na której powstały dwa boiska sportowe oraz plac zabaw. Ustawiono tam również kontener, będący miejscem spotkań mieszkańców.

– Pan Zbigniew Czech jest osobą oddaną lokalnej społeczności i lubiącą pracę dla mieszkańców. Dzięki jego zaangażowaniu w Suchocinie wszystko chodziło jak w szwajcarkim zegarku – stwierdziła radna Teresa Gałecka.

Mieszkańcy wybrali także Radę Sołecką. W jej skład weszły Beata Gromadka (22 głosy), Iwona Anna Kozłowska (25), Teresa Piątkiewicz (22), Elżbieta Rusiecka (25) i Danuta Wysocka (23). Do rady nie dostała się Anna Janiszewska (8).

Zdjęcia z wyborów w Suchocinie można obejrzeć TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców