Zmiana nazw ulic. Bezpłatna wymiana dokumentów

Jeszcze w tym roku dojdzie do zmiany nazw części ulic w Chotomowie. Z Piusa XI i Kolejowej zostaną wydzielone Urocza, Jutrzenki i Sielska. Jak okazuje się, mieszkańcy pobliskich nieruchomości nie wydadzą nawet złotówki na wymianę dowodów rejestracyjnych i praw jazdy. Koszty pokryją Urząd Gminy i Starostwo Powiatowe.

Urząd Gminy zamierza w tym roku zrealizować prace związane z przenumerowaniem części budynków znajdujących się w Chotomowie. W związku z tym mieszkańcy ul. Piusa XI 61, a, b, c, …, 63, a, b, c, … oraz ul. Kolejowej we wspomnianym obrębie już niedługo będą mieszkać na ul. Uroczej. Z kolei ul. Jutrzenki zastąpi adresy: ul. Piusa XI 43, a, b, c, …, a ul. Sielska zostanie nadana aktualnie obowiązującym adresom na ul. Kolejowej 94, a, b, c, …, 96, a, b, c, …

Wójt Jarosław Chodorski tłumaczy, że zmiany w numeracji umożliwią właściwą i jednoznaczną identyfikację adresów nieruchomości m.in. dla skutecznego dojazdu pogotowia ratunkowego, straży pożarnej czy poczty.

Koszty wymiany dokumentów przez mieszkańców pokryją Urząd Gminy i Starostwo Powiatowe. Wnioski dotyczące bezpłatnej wymiany  dowodów rejestracyjnych oraz praw jazdy, należy składać od 1 września do 31 października.

Jabłonna Dla Mieszkańców