Zmarła Małgorzata Kowalska

W niedzielę po długiej chorobie odeszła od nas Małgorzata Kowalska, wieloletnia prezes Ludowego Klubu Sportowego LOTOS Jabłonna.

M. Kowalska od ponad 20 lat angażowała się w działania na rzecz rozwoju kultury fizycznej na terenie gm. Jabłonna. Była inicjatorką Grand Prix Gminy w koszykówce, siatkówce i szachach. Organizowała również zawody pływackie, turnieje tenisa stołowego i piłki nożnej.

– Pod prezesurą Małgorzaty Kowalskiej klub „Lotos” został trzykrotnie nagrodzony tytułem „Najlepszy Klub na Mazowszu”. Zawodnicy klubu dzięki jej zaangażowaniu regularnie zdobywali tytuły Mistrzów Świata, Europy i Polski, byli wyróżniani jako najlepsi sportowcy powiatu legionowskiego, jak również regularnie wchodzili w skład kadry Polski seniorów i juniorów Taekwondo – informuje Urząd Gminy.

Na początku czerwca M. Kowalska została uhonorowana tytułem „Zasłużona dla Gminy Jabłonna”. Była społecznikiem i prawdziwym pasjonatem sportu. W latach 1990-1998 pełniła funkcję radnej. Na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Gminy pamięć o M. Kowalskiej uczczono minutą ciszy.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy